Certifikáty, které jsem obdržela během svého studia a praxe:

 • 2018 - Chi Nei Tsang Practitioner I, Universal Healing Tao, Thajsko
 • 2015 - Ayurveda Marma Therapy and massage, Ayurveda Spa Certificate, Thajsko
 • 2014 - Kranio-sakrální osteopatie, roční výcvik, Česko
 • 2013 - Chi Nei Tsang Therapy, Thai Ministry of Education, Thajsko
 • 2013 - Karsai Nei Tsang Therapy, Thai Ministry of Education, Thajsko
 • 2012 - Osteo Thai for the main joints, Thajsko
 • 2011- Acupressure treatment - Thai Healing Alliance International, Chorvatsko
 • 2011 - ČSJ – cvičitel jógy II. třídy, Česko
 • 2010 - ČAJ – cvičitel jógy III. třídy, Česko
 • 2010 - Nuad Phaen Boran at the Free style Thai massage, Chorvatsko
 • 2007 - Nerve Touch Healing Massage - Thai Healing Alliance, Thajsko
 • 2007 - Advanced Nerve Touch Healing Massage with Herb Packs - Thai Healing Alliance, Thajsko
 • 2006 - Reflexology - Union of Thai Traditional Medicine Society, Thajsko
 • 2004 - Traditional Thai Massage - What Pho Traditional Medical School, Thajsko

Profil

Jmenuji se Alena Látalová a thajskými masážemi se zabývám od roku 2004.

S tímto uměním jsem se seznámila "náhodou" na svých cestách po jihovýchodní Asii. Můj prvotní záměr byl procestovat její část, ale díky okolnostem, které mě dovedly k prozkoumávání thajských masáží, se mé plány změnily. Po zajímavém putování Barmou jsem zůstala delší čas v Thajsku, kde jsem se věnovala studiu masáží a od té doby se tam pravidelně vracím. Mrzí mě však, že se tyto starověké techniky stále více stávají turistickou atrakcí, která má od tradice hodně daleko.

Masáže ale nestuduji jen v Thajsku. V Čechách mám učitele, který má v Thajsku svého Mistra, což se dá v dnešní době považovat pomalu za zázrak. Velmi si cením toho, že mám možnost přijímat toto učení dle původních tradic. S čistým svědomím mohu říci, že se tomuto opravdovému a čistému přístupu nevyrovnají žádné školy, které jsem v Thajsku navštívila.

Thajská masáž je mi celou svou filozofií velmi blízká. Líbí se mi, že její pohled na člověka je komplexní a řeší příčiny možných potíží. Cením si toho, že masáž učí terapeuta i masírovaného více naslouchat sobě samému, zbystřuje vnímání a umožňuje lépe se seznámit se svým tělem. Také se spoustu let zabývám jógou, z které mimo jiné tato terapeutická technika vychází, neboť se při ní používá velké množství jógových ásan a harmonizují se tak energetická centra v těle.

Thajská masáž je nyní mým zaměstnáním, přesto ji nevnímám jenom jako způsob obživy. Je přirozenou součástí mého života, je v souladu s mým životním postojem a navazuje na další oblasti mých zájmů.

al-prof-400

Styl a přístup

Ke svým klientům se snažím přistupovat individuálně a časem "ušít masáž přímo na míru". Prvních pár masáží považuji spíše za takové společné seznámení, kde s klientem zjistíme, zda mají masáže přínos a jaký, jestli budeme chtít dále v těchto procedurách pokračovat a pokud ano, jak je přesně zacílit a nasměrovat.

Začínám vždy s kratšími masážemi trvajícími 1,5 hod. Je to úplné minimum, kde se nedá v žádném případě zvládnout kompletní tradiční thajská masáž.

V ideálním případě by měla mít masáž preventivní charakter, aby se tělo udržovalo v rovnováze a předcházelo se tak všem možným potížím. Pokud už nějaké problémy jsou, je thajská masáž na místě, protože se dá využít také terapeuticky. Snažím se ale přivést své klienty k tomu, aby si uvědomili, že je nutné podívat se na věci víc zeširoka, začít v první řadě u sebe a přistupovat k masáži jako k doplňující alternativě.

Co říkají klienti:

„Není masáž jako masáž. Ta thajská od Alči je top mezi všemi, které jsem vyzkoušela. Úžasný relax, přizpůsobená přímo pro mne, mi pomáhá i zdravotně. Doporučuji všem, kteří ještě váhají, jestli nějakou masáž vůbec zkusit!“

Alena, učitelka, 45 let

„Vždy, když se cítím fyzicky a psychicky unavená a zatoužím po oáze klidu, relaxu, regeneraci a detoxikaci, "přesunu" se k Tobě, kde načerpám novou energii do dalších dnů.“

Monika, 41 let, ekonomická ředitelka

„Oceňuji preciznost, vysokou odbornost, profesionalitu a milý osobitý a zdravě přísný přístup paní Alenky. Vzhledem k mé profesi potřebuji „údržbu“ a nikde v Čechách ani ve světě jsem se nesetkal s něčím obdobným.“

David, chirurg

„Alena je odbornice, která se thajským masážím věnuje nejen plně jako profesi, ale i jako koníčku. Pravidelně jezdí do Thajska doplňovat si znalosti. Každá masáž je důkladná a pokaždé jiná. Odcházím od ní s pocitem, že mé tělo se cítí lépe než předtím, že se lépe nadechuje. A je to také požitek :-).“

Ludmila Chrášťanská, učitelka tanců, holotropního dýchání a autentického života